Koostöös loome turvalisust

Uudised

03-08
2016

Viimane suvekuu tõi Lõuna prefektuuri 20 uut abipolitseinikku

Täna tervitas Lõuna prefekt Tarmo Kohv uusi abipolitseinikke, kes prefektuuri kuues maakonnas oma osavuse ja teravusega kolleegidele nüüdsest kindlat tuge pakuvad.

Uued APdAbipolitseinikke tervitanud prefekt Tarmo Kohv sõnas, et eesootavad töötunnid saavad kahtlemata olema huvitavad aga ka rasked ning vahel suisa pettumustvalmistavad, kuid sellest tuleb üle saada ja abipolitseinike kõrval töötavate politseinike ülesanne sellistel hetkedel on uusi kolleege igakülgse toetusega aidata.

Vabas vestlusringis selgus aga, et tänased päevakangelased on igapäevaelus tegevad väga erinevatel elualadel. Näiteks leidub uute abipolitseinike seas nii autokooli sõiduõpetaja, maanteeameti eksamineerija, trükifirma ja ehitusettevõtte pidajad, klienditeenindajaid, aga ka vastne Sisekaitseakadeemia õppur ja järgmisel aastal sama tee jalge alla võttev noor.

Seekordsetest värsketest abipolitseinikest noppis suurima saagi Viljandi politseijaoskond, kelle patrullirühma liikus koguni viis uut abipolitseinikku. Viljandi abipolitseinike rühmajuht Alar Sadam sõnas, et uute abipolitseinike üle on ainult hea meel. „Need teotahtelised noored abipolitseinikud annavad maakonna turvalisusesse kindlasti märkimisväärse panuse nii oma töökusega, kuid vähemoluline ei ole ka nende entusiasm ja positiivne ellusuhtumine," ütles Sadam.

Lõuna vabatahtlike koordinaator Rainer Rahasepp märkis, et vabatahtlikkus ja abipolitseinikud on viimaste aastate jooksul muutunud arvestatavaks ressursiks politseitöös ning nende südikus paneb rohkem pingutama ka kogenud politseinikud.

Käesoleva aasta seitsme kuuga on abipolitseinikud Lõuna prefektuuris erinevates valdkondades panustanud ühtekokku 18814 töötundi. Tänase seisuga on Lõuna prefektuuris kokku 332 abipolitseinikku.

kommunikatsioonibüroo