Koostöös loome turvalisust

Uudised

04-04
2020

Tartus panustavad politseinike kõrval kriisiturbesse ka moto-abipolitseinikud

Tartus panustavad politseinike kõrval kriisiturbesse ka moto-abipolitseinikud
Viiruspuhangu seljatamisel on kuldaväärt igaühe panus ja nii võis juba möödunud nädalavahetusel Tartu linna ja selle lähiümbruse teedel ja tänavatel liikumas näha motoabipolitseinikke, kes politseinikele arvukate lisaülesannete lahendamisel appi tulid. Motopatrull on ülikoolilinnas väljas nii sel nädalavahetusel kui ka edaspidiselt.

Tartu politseijaoskonna patrulltalituse vanemliiklusametnik Janek Sarapuu rääkis, et kuigi abipolitseinikud on tegelikult juba aastaid suviseid suurüritusi oma raudruunadel turvanud, tekkis tänavu mõte neid ka eriolukorra ajal meie inimeste tervise tagamiseks tööle rakendada. „Huvi oli seejuures kahepoolne ning kevadistest rattapatrullidest olid ka mootorrattaid omavad ja vajaliku väljaõppe saanud abipolitseinikud ise väga huvitatud,“ lisas Sarapuu.

Vanemliiklusametnik Sarapuu sõnul alustasid neli abipolitseinikku motopatrullidega märtsikuu viimasel päikeselisel nädalavahetusel kaheliikmeliste ekipaažidena ning olid tol nädalavahetusel politseinikele liikumispiirangu kontrollimisel, selgitustöö tegemisel aga ka muu avaliku korra tagamisel väga suureks abiks. „Motoabipolitseinikud reageerisid nii neile teadetele, kus linlased kurtsid inimeste kogunemiste üle kui käisid ka erinevatel linna mänguväljakutel ning teistes avalikes kohtades inimestele kehtestatud reegleid üle selgitamas,“ lisas vanemkomissar.

Järjestikku juba teist nädalavahetust motopatrulli suundunud abipolitseinik Raino rääkis, et eelmine nädalavahetus oli motopatrullile küllalt töine ning linn sai korduvalt läbisõidetud. „Meeldivalt üllatunud olime seejuures asjaolust, et nii mitmelgi korral saime me inimeste käest linnapilti saabumise eest kiita ning tunnustada,“ selgitas abipolitseinik Raino.

Abipolitseinik rääkis suviste tööpäevade järel, et enamasti suhtuvad inimesed praegu viiruspuhangu vastu võitlevatesse ametnikkesse siiski hästi ning valdavalt piisab inimestele hetkeolukorra peegeldamisest ja sõbralikest selgitustest, et ühte kohta kogunenud inimesed rahumeelselt laiali läheks. „Eks me saa ju ise ka aru, et inimesed hakkavad neist piirangutest nüüd juba mõnevõrra väsima, ent seejuures on rõõm tõdeda, et suuresti inimesed peavad ikkagi vabariigi valitsuse kehtestatud nõuetest kinni ning liiguvad kevadises looduses või linnas nii kuis peab,“ rääkis Raino. Ta lisas, et eelmise nädalavahetuse väljakutsed ja kontaktid inimestega seda ka näitasid ning motopatrullidel ei tulnud sõnajõust karmimaid võtteid õnneks kasutada.

Ragne Keisk
PPA pressiesindaja
7308850 / 59125457