Koostöös loome turvalisust

Uudised

16-04
2018

Startis abipolitseinike nädal

Startis abipolitseinike nädal
Noorte sulest laekus vahvalt luulet
Täna startinud abipolitseinike nädal tipneb laupäeval piduliku aastapäevaaktusega, kus tunnustatakse tähtpolitseinikke ning luulekonkursi parimaid.

 

 

 20. aprillil tähistatakse abipolitseinike 24. aastapäeva, kuid tegevused sünnipäevanädalaks algasid juba tükk aega varem.

 

Märtsi keskpaigas kuulutasid PPA ja Eesti Abipolitseinike Kogu välja koolinoorte luulekonkurssi „Vabast tahtest vabast ajast – algab Eesti igast majast“. Konkurss oli inspireeritud Eesti 100 juubelipidustustest ja suunatud eeskätt just noortele, sest viimasel ajal näitab vabatahtluse osas huvi üles üha enam noori.

 

Värsside veeretamisel oli roheline tuli igasugusele teemaarendusele ning ühelegi murrakule eeliseid ei seatud. Vähem kui kuu jooksul laekus noortelt 73 vahvat luuletust.  Usinamad värsiseadjad olid algklasside õpilased, kelle sulest laekus koguni 47 värssi. Luuletused oli väga põnevad ja kohati väga huvitava nurga alt esitletud. Oli lühemaid ja pikemaid, tõsisemaid ja naljakaid, südamlikke ja ühiskonnakriitilisemaid. Mõni luuletus oli sedavõrd naljaks, et suunurgad jäid päris pikaks ajaks ülesse kaardu. Omaette kabinetis naeru kõkutades pistis nii mõnigi kolleeg pea ukse vahet sisse ja uuris, kas kõik on ikka hästi.

 

Säravaimate luuletuste väljaselgitamine oli omajagu keeruline, sest noored olid riimide seadmisel nutikad ning ei jäänud alla tuntud telešõus esitatud hittidele, pane ainult muusika taha!

 

Źürisse kuulunud Krista Aas, Eimar Veldre, Ragne Keisk, Rasmus Lahtvee, Kerli Dello ja Rainer Rahasepp jõudsid luuletuste valimisel lõpuks üksmeelele ning nii on kutse abipolitseinike aastapäevaaktusele potsatanud kümne koolinoore kirjakasti.  Kõik teised luuletused avaldatakse abipolitseinike nädala raames sotsiaalmeedia vahendusel.

 

Lisaks luulekonkursile viidi abipolitseinike hulgas läbi ka küsitlus Tähtpolitseiniku väljaselgitamiseks. Abipolitseinikul tuli nimetada PPA töötaja, kes tema tundmuse kohaselt vastas enim alljärgnevatele kriteeriumidele:

•           selline politseinik või piirivalvur, kes hindab kõrgelt vabatahtlike panust;

•           kes kaasab vabatahtlikke politseilisse tegevusse suurima hea meelega (mõnikord ka omal initsiatiivil);

•           on kogukonnasõbralik – kõik teised mundrikandjad võiksid olla just tema moodi;

 

Abipolitseinike nädal tipneb piduliku aastapäevaaktusega Siseministeeriumis 21. aprillil kell 14, kui tunnustatakse koolinoorte luulekonkursi säravamaid poeete ning Tähtpolitseinikke, kes on tänukirja ja meene vastuvõtmiseks vabatahtlike poolt väga oodatud. Esineb orkester. Pärast ametlikku tseremooniat saab kergelt keha kinnitada ning puudu ei ole ka võimalus vabas vormis aruteludeks ning fotografeerimiseks.

 

 

Rõõmsat meelt ja lipp kõrgele!

 

 

 

Rainer Rahasepp

juhtivkorrakaitseametnik

ennetuse ja süüteomenetluse büroo

arendusosakond

Politsei- ja Piirivalveamet