Koostöös loome turvalisust

Uudised

20-04
2018

Rõõmsat abipolitseinike aastapäeva!

Rõõmsat abipolitseinike aastapäeva!
20. aprill on abipolitseinike sünnipäev.

Järgmisel aastal täitub juba veerandsada aastat ja see on numbriliselt juubelihõnguline. Võrreldes abipolitseinike tänast iga 24.aastase noorega, siis selle lühikese aja jooksul on juba kogunenud omajagu tarkust ja häid kogemusi,  mismoodi ühiskonna hea käekäigu eest parimal moel hoolt kanda.

 

Hetkel on Eestis 1300 elaniku kohta üks abipolitseinik, kes mullu panustas keskmiselt 110 kaasamistundi. Aastatega on kasvanud abipolitseinike aktiivsus ja mitmekesisus. Erinevate eluvaldkondade esindajatena mitmekesistavad vabatahtlikud ka mundrikandjaid. Abipolitseinikuks soovib saada üha enam noori ning staatus on kui soodne taimelava pärispolitseinikuks saamisel. Mullu sai koguni 44 abipolitseinikust päris politseinik ja tänavu on politseinikuks ümberõppinud juba 22 tegusat vabatahtlikku. Tõusvat joont näitab ka abipolitseinike panus ennetus – ja piirkondlikus politseitöös. Nobedad ollakse käiseid ülesse käärima ka administreerivates, logistilistes tegevustes, maastikuotsingutel ja paljus muus. Politseiorganisatsioonina paneme omalt poolt suurt rõhku koolitustesse ja varustusse ning et abipolitseinik oleks meil hoitud, märgatud ja motiveeritud. 

 

Vabatahtlus on miski, mida ei saa luuaga taga ajades peale sundida. Vabatahtlikud teavad, et vaba tahe on enamat, kui et 1 pluss 1 teeb matemaatiliselt kokku kaks. See on kordades sügavam ning tuleb inimese enda südamest. Soovist kujundada enda elukeskkonda tervemaks ja seda sõna otseses mõttes. Tänu on siinkohal vähim, mida suure südamega sädeinimestele kosta. Aitäh teile head inimesed! Aitäh, et olete meile olemas.

Rõõmsat aastapäeva!

 

Rainer Rahasepp

juhtivkorrakaitseametnik

ennetuse ja süüteomenetluse büroo

arendusosakond

Politsei- ja Piirivalveamet