Koostöös loome turvalisust

Uudised

02-02
2016

Politsei kontrollis Eesti-Läti piiril sõidukeid ja reisijaid

Eile viisid politsei ning Maksu- ja Tolliameti ametnikud Eesti-Läti piiril läbi ühisoperatsiooni, mille käigus suleti piiril kokku 16 sulgemispunkti ja kontrolliti liikuvpatrullidega kõrvalteid.

Lõuna prefektuuris kontrolliti operatsiooni käigus kokku 277 sõidukit ja 506 isikut, kellest 25-l puudusid vajalikud dokumendid. Tuvastati ka 7 liiklus- ja 1 ühistranspordiseaduse rikkumine. Lääne prefektuuris kontrolliti 89 sõidukit, 167 Euroopa Liidu kodanikku ja 13 kolmandate riikide kodanikku. Kontrollitud sõidukite puhul avastati 3 liiklus- ja 4 liikluskindlustusseaduse rikkumist ning 4 inimese puhul reisidokumendi kaasaskandmise kohustuse rikkumist. Dokumentideta isikute puhul oli tegemist Schengeni-ala riikide kodanikega.  

Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo juhi Tamar Tamme sõnul oli operatsiooni näol tegemist tavapärase kontrolliga õigusrikkumiste tuvastamiseks. „Kontrolle viime läbi ka igapäevaselt ja jooksvalt, kuid aeg-ajalt koondame jõud ja viime kontrolle läbi põhjalikumalt. Võib öelda, et lõunapiiril on olukord mõningatest rikkumistest hoolimata siiski hea, kuid tuletame meelde, et ka Schengeni alal liikudes peavad reisidokumendid igal juhul kaasas olema ja seda ka siis kui liigute vaid naaberriikide vahel,“ sõnas Tamm.

Ühisoperatsiooni oli kaasatud 29 sõidukit ja 58 ametnikku.

Maria Gonjak
pressiesindaja
kommunikatsioonibüroo
Politsei- ja Piirivalveamet
7308851 / 53095927