Koostöös loome turvalisust

Uudised

06-06
2016

Parimad abipolitseinikud tulevad taaskord Põhja prefektuurist

Parimad abipolitseinikud tulevad taaskord Põhja prefektuurist
Laupäeval lõppesid Murastes viiendad üleriiklikud abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused, mida korraldas tänavu Põhja prefektuur. Tea, kas mängis rolli koduväljaku eelis, hea õnn või osavus, kuid pjedestaalil hõivasid Põhja abipolitseinikud nii esimese kui ka teise koha. Kolmas koht kuulus kolleegidele Lõuna prefektuurist.

Kokku osales võistlusel 10 kaheliikmelist meeskonda. Võistluse üldarvestuses võitis meeskond Põhja3, mida esindasid Valentin Uzlov Kesklinna politseijaoskonnast ja Niilo Saarma Lääne-Harju politseijaoskonnast. Auväärne teine koht kuulus võistkonnale Põhja2, koosseisus Jaago Männiste ja Marten Niinepuuga Lääne-Harju politseijaoskonnast. Üldarvestuse kolmas koht kuulus abipolitseinikele Renata Murule ja Margus Palale Lõuna prefektuurist.
Suurepäraste teadmiste eest õigusaktide tundmisel märgiti ära ka kolmanda prefektuuri eest väljas olnud meeskonna liige, Kesklinna politseijaoskonna abipolitseinik Märt Tibar.

Võistluse peakohtunik Varmo Rein tõdes, et iga aastaga läheb tase aina professionaalsemaks ning erinevate ülesannete lahendamisel on abipolitseinikelt korrakaitsjatel endilgi nii mõndagi kõrva taha panna. „Võistlusaladel võidutsesid erinevad meeskonnad, mis näitab osalejate ühtlaselt tugevat taset," sõnas Rein. „Kuni viimase võistlusalani oli lahtine, kes tiitli koju viib, nii et põnevust jagus teise võistluspäeva lõpuni," lisas ta.

Peakorraldaja, Põhja prefektuuri abipolitseinike koordinaator Katrin Link sõnas samuti, et tase oli tasavägisem kui kunagi varem. „Loomulikult on mul hea meel selle üle, et võit tuli koju, aga eelkõige tahan tunnustada ja tänada kõiki osalejaid ning korraldusmeeskonda. Rebimine oli tihe ning osalejad näitasid ülimalt professionaalset taset," rõõmustab Link.

Võitjaid tunnustas siseminister Hanno Pevkur, kes ütles, et päeva lõpuks oleme kõik koos ühise eesmärgi eest väljas - luua turvalisust ja säästa elusid.

Prefekt Kristian Jaani tänab kõiki vabatahtlikke, kes aitasid möödunud aastal 80 000 töötunniga tagada turvalisust meie tänavatel. „See on märkimist väärt panus, millega abipolitseinikud turvatunnet loovad ja koos politseinikega kogukonda kaasates Eestimaa elu paremaks muudavad," sõnas Jaani.