Koostöös loome turvalisust

Uudised

14-06
2018

Kutsemeisterlikkusel meisterlikumad

Vabariigi parimad abipolitseinikud selgitati välja taktikalises laskmises, auto vigursõidus, situatsiooniülesande lahendamises, teadmiste testis, Schengeni kompensatsioonimeetmete ülesandes ning kombineeritud spordivõistluses.

08. - 09.06. peeti Pärnumaal abipolitseinike seitsmendad kutsemeisterlikkuse võistlused. Kirkavamad medalid pälvisid Jaago Männiste ja Illimar Reinbusch (Põhja prefektuur). Teise koha napsasid Aivar Kaus ja Mikko Kiisa (Lääne prefektuur), kellele kõigest punktiga jäid alla kolmandale kohale platseerunud Märt Tibar ja Agnes Pihlak (Põhja prefektuur). Õnnitlused võitjatele ja kõigile osalejatele.

Abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused on kokkuvõtvalt kui üks suur ja kompaktne koolitus,  kus enda oskusi ja koostööd veel paremaks lihvida.  Vabariigi parimad abipolitseinikud selgitati välja taktikalises laskmises, auto vigursõidus, situatsiooniülesande lahendamises, teadmiste testis, Schengeni kompensatsioonimeetmete ülesandes ning kombineeritud spordivõistluses.

Pärnumaa abipolitseinik Kady Kalvet märkis, et tema on vabatahtlikuna tegutsenud juba kolm aastat. Teda motiveerib ennetusvaldkond ning töö noortega, kuna oma kutsetöös puutub ta samuti kokku just noortega. Kalvet teebki peamiselt noortereide ja ennetustööd. “Käin ka patrullis, aga seda vähem,” sõnas ta.

Võistlustel olid esindatud kõik prefektuurid (kaks Ida, kaks Lääne, kolm Lõuna ja kolm Põhja prefektuurist). Järgmised võistlused korraldab Ida prefektuur.

Paremusjärjestus:

1. Põhja 1 (Jaago Männiste ja Illimar Reinbusch),
2. Lääne 2 (Aivar Kaus ja Mikko Kiisa),
3. Põhja 3 (Märt Tibar ja Agnes Pihlak),
4. Lääne 1 (Lauri Luberg ja Kady Kalvet),
5. Põhja 2 (Viktor Ivanov ja Margus Tafenau),
6. Lõuna 1 (Margus Pala ja Gabriel Kisar),
7. Lõuna 3 (Martti Toom ja Joosep Roosaar),
8. Lõuna 2 (Anti Haugas ja Aigar Kalnapenkis)
9. Ida 2 (Aleksei Andronov ja Magnus-Martin Mesi),
10. Ida 1 (Tiit Kivimägi ja Ervin Orgmets).

Rainer Rahasepp

juhtivkorrakaitseametnik

ennetuse ja süüteomenetluse büroo

arendusosakond

Politsei- ja Piirivalveamet

Tel 612 3226