Koostöös loome turvalisust

Uudised

25-03
2020

Abipolitseinikud tabasid Valgas kahtlaselt käitunud mehe

24. märtsi keskpäeva paiku hoidsid Kagu-Eesti abipolitseinikud silma peal piiriäärsel alal Valga äärelinnas, kui ühtäkki märgati meest, kelle käitumine tundus kahtlane. Seljakotiga mees lähenes raudtee poolt. Meest kõnetati ning temalt uuriti lähemalt, kust ta tuleb ja kuhu läheb, kirjeldab Lõuna prefektuur oma Facebooki-lehel toimunut.

Vene keelt kõnelenud mees väga palju selgeid kommetaare jagada ei tahtnud, püüdis oma seljakotti korravalvurite eest varjata ning oli nende hinnangul küllalt närviline. Abipolitseinikud kontrollisid mehe dokumente ning palusid kahtlaselt käitunud mehel ette näidata ka seljakoti sisu. Mees paotas vastutahtmist siiski oma koti luku ning sealt vaatas vastu hunnik sigarette.

Kuivõrd mees ka nende päritolu kohta selgeid vastuseid ei andnud, kutsusid abipolitseinikud kohale salakaubaspetsialistid. Tolliametnikud võtsid mehe asjaolude selgitamiseks endaga kaasa, kümme plokki salasigarette konfiskeeriti ning edasises menetluses selgub lähemalt, kuidas mees vastutusele võetakse.

Oma kolmapäevase tegevusega andsid abipolitseinikud selgelt märku, et eriolukorrast hoolimata jätkub politseitöö nii piiriäärsetel aladel kui ka mujal täistuuridel ning kellelgi ei maksa loota, et töötuhinas ametnikel midagi kahe silma vahele jääks.