Koostöös loome turvalisust

Uudised

04-02
2020

Abipolitseinik Daniel Libmani tunnustati „Aasta eeskuju” tiitliga

Abipolitseinik Daniel Libmani tunnustati „Aasta eeskuju” tiitliga
Abipolitseinik Daniel Libmani tunnustati „Aasta eeskuju” tiitliga
If Kindlustus tunnustas „Otsime sangareid“ kampaanias nomineeritud inimesi, kes viimase aasta jooksul on oma tegudega muutnud Eesti elu turvalisemaks. Peaauhinna ehk „Aasta eeskuju” tiitli pälvis abipolitseinik Daniel Libman.

31. jaanuaril Okupatsioonide ja vabaduse muuseumis toimunud üritusel tänati 72 nominenti, kelle seas oli kadunud inimeste leidjaid, elupäästjaid ja vabatahtlikke. Kõikide kandidaatide seas toodi neljas kategoorias esile peaauhinna teeninud sangarid. „Aasta eeskuju" tiitli pälvis abipolitseinik Daniel Libman, „Aasta eestvedaja" Aare Rüütel, „Aasta elupäästja" Annely Kauril ning „Aasta märkaja" Erki Poomann. Kõik väljapaistvamate tegude autorid pälvisid lisaks tunnustusele ka 1000-eurose reisitšeki väljateenitud puhkuseks, reisikindlustuse ning aastase õnnetusjuhtumikindlustuse.

„Daniel on abipolitseinik, kes hoiab igal ajal silmad lahti ja on alati olemas, et ühiskonna turvalisus saaks tagatud. See on väga suur väärtus! Ta on eeskujuks kõigile, kes ei kõhkle ennast ohverdamast" ütles Põhja prefektuuri vanemkorrakaitseametnik Katrin Link.

Daniel Libman käib vabal ajal abipolitseinikuna patrullis. Möödunud aasta 1. oktoobril sõitis ta Tammsaare teed mööda ülikooli poole, et loengusse minna. Tammsaare tee ja Sõpruse puiestee ristmikul punase fooritule taha peatuma jäädes märkas ta, et Sõpruse puiestee poolt sooritab äkilist tagasipööret valge kaubik, mis lõpetas manöövri ohutussaarel valgusfoori posti vastas. Juht tagurdas mõne meetri ja sõitis seejärel uuesti sama posti pihta. See tekitas Danielis kahtlust. Ta lülitas oma sõidukil sisse ohutuled, jooksis autost välja ning suundus kaubiku poole. Selleks ajaks oli kaubik mitu korda vastu sama posti ramminud ning oli selge, et juht on joobes. Daniel proovis koos teise appi tulnud mehega juhti rooli tagant ära saada, kuid purjus juhi vastupanu tõttu osutus see oodatust raskemaks. Daniel helistas Häirekeskusesse, et abi kutsuda, ja jooksis samal ajal oma autosse, et sealt agressiivse juhi ohjeldamiseks käerauad tuua. Mõne hetkega oli kohal ka politsei.

Teisi lugusid näed: https://bit.ly/2Ukg17K

Teiste seas pälvisid tunnustuse viis Põhja prefektuuri abipolitseinikku - Priit Kirsiste, Kristjan Kurg, Marko Venno, Mailis-Karmel Kuldsaar-Adamson ning Katre Põldmaa. „Turvaline ja üksteist toetav ühiskond algab meist endast. Aitäh kõigile vabatahtlikele ja aktiivsetele inimestele, kes märkavad ümbritsevat ning julgevad vajadusel tegutseda" sõnas Katrin Link.

If Kindlustuse kampaania „Otsime sangareid" toimus kolmandat aastat järjest. Eesmärgiks on tunnustada vabatahtlikke päästjaid, abipolitseinikke ja kõiki teisi inimesi, kes on päästnud kellegi elu, hoidnud ära kuriteo või õnnetuse või aidanud muul moel elu Eestis turvalisemaks muuta.