Koostöös loome turvalisust

Uudised

05-03
2017

Aasta abipolitseinike rühma tunnustuse pälvisid Lääne-Harju politseijaoskonna vabatahtlikud

Veebruari viimasel päeval tunnustati Siseministeeriumis kogukonna turvalisusesse panustanud vabatahtlike rühmi ja nende toetajaid. Aasta abipolitseinike rühma tunnustuse pälvis Põhja prefektuuri Lääne-Harju politseijaoskonna meeskond. Tallinna lennujaama tunnustati vabatahtlike toetamise eest.

Lääne-Harju politseijaoskonna abipolitseinikud Siseministeeriumis

Lääne-Harju politseijaoskonna abipolitseinikud Siseministeeriumis. Foto: Annika Haas.

Lääne-Harju ridadesse kuulub 129 abipolitseinikku, kes tegid möödunud aastal kokku 21 774 töötundi, mida on rohkem kui mõnes teises prefektuuris kokku. „Loomulikult teevad tubli tööd kõik prefektuurid, aga selline arv töötunde näitab tiimi silmapaistvat aktiivsust ja tahet käia väljas," sõnas Põhja prefektuuri abipolitseinike koordinaator Katrin Link. Ta tõi näite, et rühmas on 13 abipolitseinikku, kes on teinud aastas üle 500 tunni vabatahtlikku tööd. Kõige rohkem tunde politseilises tegevuses osalenud abipolitseinik Mihkel Kask on samuti Lääne-Harju politseijaoskonna hingekirjas.

Lääne-Harju politseijaoskonnas on abipolitseinike tegevuste spekter väga lai. Neid rakendatakse arestimajas, kinnipidamiskeskuses, valvebüroos ja piirivalvebüroos ning aina tihedam on koostöö piirkonnakonstaablitega. Koos tehakse aadressikontrolle, viiakse läbi õhtuseid kontrollkäike piirkonnas ja osaletakse politseireididel, käiakse koos koolides ennetusloenguid lugemas ja jagatakse pimedal ajal tänavatel helkureid. Lääne-Harju politseijaoskonna abipolitseinikud osalevad ka politseinike ja abipolitseinike koolitustel instruktoritena.

Lääne-Harju abipolitseinikud on silmapaistvalt motiveeritud oma oskusi ja teadmisi lihvima ning nii osalesid nad erinevatel ametialastel koolitustel mullu kokku 3349 tundi. Rühma heast tasemest annab aimdust seegi, et vabariiklikel abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlustel hõivasid Lääne-Harju võistkonnad pjedestaalil nii auväärse esimese kui ka teise koha. PPA parimaks sportlaseks abipolitseinike kategoorias valiti möödunud aastal Lääne-Harju politseijaoskonna abipolitseinik Jaago Männiste.

Lääne-Harju politseijaoskonna juht Veiko Randlaine sõnul väärivad erilist tunnustamist maapiirkondades käima läinud iseseisva pädevusega patrullid nii jalgsi kui autoga, mida oli möödunud aastal kokku 1190 tundi. „Nii tagatakse turvalisust maakonna äärealadel ja see on ülioluline, sest ei ole saladus, et maapiirkonnad tunnevad sageli politsei kohalolust puudust," tõdeb Randlaine. Tema sõnul on toetust ja head tahet üles näidanud ka kohalikud omavalitsused, kellega on sõlmitud juba kuus koostöökokkulepet.

Tallinna lennujaam sai ära märgitud Põhja prefektuuri abipolitseinike toetamise eest. Tallinna lennujaama juurde loodi mullu esimene abipolitseinike rühm, kuhu kuuluvad suures osas lennujaama töötajad. „Mul on hea meel, et Tallinna lennujaam sai tunnustatud. Meie abipolitseinike rühma liikmed on valmis oma vähest vaba aega panustama turvalisuse tagamisse ning nende innukus ja kõrge motivatsioon väärib tunnustamist. Lennujaam on oluline objekt. See on riigi visiitkaart ning siin töötavate inimeste panus loeb, et siia saabuvate ja siit lahkuvate kokkupuude Eestiga oleks meeldiv," ütles Tallinna piiripunkti juht Raavo Järva.

Mullu tegid abipolitseinikud üle Eesti kokku enam kui 100 000 töötundi, millest enam kui pooled said kirja Põhja prefektuuris.

Palju õnne Lääne-Harju politseijaoskonna abipolitseinikele ja kõikidele vabatahtlikele ning aitäh, et olete meiega!

Marie Aava
kommunikatsioonibüroo