Koostöös loome turvalisust

Uudised

27-02
2019

Aasta abipolitseinike rühma tiitli pälvisid Põhja prefektuuri abipolitseinikud

Aasta abipolitseinike rühma tiitli pälvisid Põhja prefektuuri abipolitseinikud
Foto: Silver Raidla
26.02.2019.a toimus Siseministeeriumis tänuüritus, kus tunnustati möödunud aastal erilise panusega silma paistnud vabatahtlike päästjate, abipolitseinike ja merepäästjate rühmi ning nende toetajaid.

Aasta abipolitseinike rühma aunimetuse pälvis Politsei- ja Piirivalveameti Põhja Prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna abipolitseinike rühm.

 

Tegemist on silmapaistva abipolitseinike rühmaga. Nende aktiivne panus seisneb erinevates kaasamisvormides. Kogukonna turvalisuse tarbeks panustatakse nii ennetustöös, patrulltegevuses kui ka piiri- ja migratsioonijärelevalve tegevustes. Kesklinna politseijaoskond ei ole oma tööterritooriumilt küll kõige suurem, kuid töö intensiivsuselt ollakse tipus, et Tallinna elanikud ja külastajad saaksid end turvaliselt tunda. Politseitöö paneb abipolitseinikel niimoodi silma särama, et viis inimeste sealsest rühmast astus mullu kutseliste politseinike ridadesse. Rühma kuulub 69 abipolitseinikku ja möödunud aastal panustati pealinna turvalisusesse üle 12 000 tunniga, muu hulgas panustas üks abipolitseinikest lausa enam kui 1000 tunniga. Nende panus ennetus- ja piirkonnatöösse kasvas mullu ligi viis korda.

 

Parima vabatahtliku merepäästeühingu tiitliga pärjati MTÜ Salmistu Paadimees ja parim vabatahtlik päästekomando on Leisi Vabatahtlik Päästekominado. Vabatahtlike toetaja aunimetusega tunnustati neid, kes on andnud vabatahtlikele kasutamiseks ruume ja tehnikat, aidanud läbi viia õppusi. Ühtlasi neid, kes on panustanud vabatahtlike töösse rahaliselt või oma isikliku ajaga. Vabatahtlike toetaja tunnustuse pälvis Eesti Spaaliit, OÜ Estonia, Väätsa Agro, Pro Marine Trade, Lepanina Hotell, Mistra-Autex, Kaitseväe Nursipalu harjutusväli, Tartu vald ja Elva vald.

 

Palju õnne tunnustatavatele!