Koostöös loome turvalisust

Uudised

Veebruar 2016

Täna täitub 25 aastat Eesti politsei taasloomisest. 1. märtsil 1991. aastal lõpetasid Eestis töö kõik miilitsastruktuurid ja tööd alustas Eesti politsei. Taasloodud Eesti politsei on veerandsajandi jooksul saavutanud tohutult palju, aga mis kõige olulisem - politsei on nende aastatega välja teeninud Eesti inimeste usalduse. Usaldust ei saa käskida ega nõuda, see ei tule jõu ega loosungitega, vaid ainult päriselt hoolides ning inimesi aidates. Teil, nagu ka kõigil kolleegidel, kes aastate jooksul politseis töötanud, on selle usalduse loomisel oma osa. Aitäh teile!

Siseminister Hanno Pevkur tunnustas täna möödunud aastal erakordse panusega silma paistnud abipolitseinike, vabatahtlike päästjate ja vabatahtlike merepäästjate rühmi ning vabatahtlikku tegevust toetanud organisatsioone ja eraisikuid.

Eile viisid politsei ning Maksu- ja Tolliameti ametnikud Eesti-Läti piiril läbi ühisoperatsiooni, mille käigus suleti piiril kokku 16 sulgemispunkti ja kontrolliti liikuvpatrullidega kõrvalteid.

Möödunud aasta lõpus oli Politsei- ja Piirivalveameti ridades lisaks koosseisulistele politseinikele ka tuhat abipolitseinikku. Abipolitseinike arv kasvas aastaga kümnendiku võrra. Kui 2014. aasta lõpu seisuga oli Eestis keskmiselt üks abipolitseinik 1 500 elaniku kohta, siis 2015. aasta lõpuks oli üks abipolitseinik 1 300 elaniku kohta. Abipolitseinikke, kes tegutsevad turvalisuse tagamisel vabatahtlikult oma igapäevatoimetuste kõrvalt, kaasatakse patrullimisse, piirkonnatöösse ja kriminaalpolitsei ülesannetesse. Samuti osalevad nad elanikele suunatud ennetustöös ja koolitustel.