Koostöös loome turvalisust

Uudised

Jaanuar 2016

Möödunud aastal sai liiklusõnnetustes viga 1356 inimest. Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkus 67, sealhulgas turvavööd või helkurit ei kasutanud ligi pooled hukkunutest.

Talvine libedus paneb juhid proovile, vigu ei andesta, ja õnnetuse korral lööb valusalt rahakoti pihta, kui asi ei lõpe veelgi halvemini.

Eile, 14. jaanuaril anti 23 uuele abipolitseinikule üle ametitõendid. Neist 11 inimest moodustavad uue piirivalvebüroo grupi, kes hakkavad tegutsema ka Tallinna Lennujaamas. Prefekt Kristian Jaani sõnul on äärmiselt tänuväärt, et inimesed leiavad aega ühiskonna turvalisusesse panustamiseks. „Meil kõigil on igapäevased kohustused, mis neelavad ohtralt energiat ja aega, kuid seda enam head meelt teeb see, et leidub aina rohkem inimesi, kes vabast tahtest oma kodu- või töökohas turvalisust aitavad tagada," ütleb Jaani.

Siseminister Hanno Pevkur ning Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher võtsid lõppenud aasta kokku ühisel pressikonverentsil. Positiivsena toodi välja vähenenud liiklussurmad ning aktiivsete vabatahtlike hulga suurenemine. Samas tõid Euroopa rändekriis ja selle mõjud uusi väljakutseid ka Eesti politsei töösse.

Politsei ja piirivalveameti 2015. aasta olulisemad tegutsemised rahvusvahelise rändekriisi ohjamisel olid Frontexiühisoperatsioonid ja ESTPOLi lähetused. Kokku osales nendes 164 PPA töötajat 14 erinevas riigis, kus olukord on seoses sõjapõgenikega muutunud kriitiliseks.