Koostöös loome turvalisust

Uudised

Lääne-Virumaal selgusid Eesti parimad abipolitseinikud
Võistluste rändkarikas (foto: R. Riimand / PPA)

Kolmandal mail toimusid Lääne-Virumaal abipolitseinike VIII kutsemisterlikkuse võistlused, kus kõrgema poodiumikoha pälvisid abipolitseinikud Cristopher-Kevin Kunila ja Alar Olup Põhja prefektuurist.

Abipolitseinike 25. aastapäevale pühendatud konverentsil räägiti vabatahtlikkusest, vaadati tulevikku, tunnustati staažikaid abipolitseinikke ning pärjati aasta tähtpolitseinikud.

Abipolitseinike nädalal kohtusid PPA peamajas Eesti Abipolitseinike Kogu ja PPA peadirektor ning ameti vabatahtlike tegevuse edendajad. Kokkusaamise põhieesmärgiks oli omavahel tuttavaks saada ning rääkida kogu edasistest arengusuundadest ja plaanidest.

20. aprillil möödub 25 aastat päevast, mil võeti vastu esimene abipolitseinike seadus ning loodi võimalus vabatahtlike kaasamiseks avaliku korra kaitsmisse ja turvalisuse loomisse. Tähistamaks tänavust uhket aastapäeva, hoiame sünnipäevalapsi terve nädala vältel kõikjal pildis.

26.02.2019.a toimus Siseministeeriumis tänuüritus, kus tunnustati möödunud aastal erilise panusega silma paistnud vabatahtlike päästjate, abipolitseinike ja merepäästjate rühmi ning nende toetajaid.

Möödunud aastal panustasid abipolitseinikud üle Eesti turvalisuse tagamiseks pea 100 000 töötundi, seejuures kasvas oluliselt ennetustegevusele kulutatud töömaht.

Pakasega seoses kutsub politsei üles märkama inimesi, kes võivad olla külmumisohus.

Siseministeerium kutsub üles tunnustama siseturvalisuse vabatahtlikke ja neid toetavaid ettevõtteid, asutusi, ühinguid ja eraisikuid. Kandidaate saavad esitada kõik Eesti inimesed ja organisatsioonid hiljemalt 28. jaanuariks.

If Kindlustus toetas sellel aastal koostööpartneritele jõulukinkide tegemise asemel vabatahtlikke päästjaid ja abipolitseinikke 5000 euro suuruse annetusega. Sellega aidatakse meie abipolitseinikele soetada sooja pesu.

President tunnustas sisejulgeoleku päeval Jõhvis vabariigi tublimaid vabahtahtlikke. Aasta vabatahtliku tiitli pälvis teiste seas Põhja prefektuuri kriminaalbüroo abipolitseinik Illimar Reinbusch, kes on juba üle 15 aasta kriminaalbüroole valdavalt IT teemades nõu ja jõuga abiks olnud.