Koostöös loome turvalisust

Uudised

Vabariigi parimad abipolitseinikud selgitati välja taktikalises laskmises, auto vigursõidus, situatsiooniülesande lahendamises, teadmiste testis, Schengeni kompensatsioonimeetmete ülesandes ning kombineeritud spordivõistluses.

08.- 09.juunil toimuvad Pärnumaal juba seitsmendad abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused. Kokku astub võistlustulle kümme ekipaaži.

24 aastat tagasi loodud abipolitseinike institutsioon on kasvanud tugevaks abijõuks mitte ainult politseile vaid kogu Eesti riigile. Tuhat abipolitseinikku ja sada tuhat turvalisusse panustatud tundi aastas ei jäta kellelegi ruumi kahtlemiseks, kui tähtis see roll on.

20. aprill on abipolitseinike sünnipäev.

Täna startinud abipolitseinike nädal tipneb laupäeval piduliku aastapäevaaktusega, kus tunnustatakse tähtpolitseinikke ning luulekonkursi parimaid.

Reedel alustasid Lõuna prefektuuris tööd 13 uut abipolitseinikku. Praegu hoolitsevad Lõuna-Eesti heaolu ja turvalisuse eest lisaks korrakaitsjatele ka 347 vabatahtlikku, Eestis on abipolitseinikke kokku pisut üle tuhande. Vaid 22 protsenti abipolitseinikest on naised, ülejäänud mehed.

Aastast aastasse on abipolitseinike ridadega liitunud aina rohkem inimesi ning üha enam soovivad turvalisusesse panustada noored. Sel nädalal külastavad vabatahtlikud abipolitseinike nädalaga seoses õppeasutusi ning tutvustavad vabatahtlikku tööd.

Veebruari viimasel päeval tunnustati Siseministeeriumis kogukonna turvalisusesse panustanud vabatahtlike rühmi ja nende toetajaid. Aasta abipolitseinike rühma tunnustuse pälvis Põhja prefektuuri Lääne-Harju politseijaoskonna meeskond. Tallinna lennujaama tunnustati vabatahtlike toetamise eest.

Soome politsei juht Seppo Kolehmainen tegi ettepaneku, et võimuesindajate toetamiseks võiks Soomes kaasata ka vabatahtlikke ning oma ettepaneku põhjendamisel tõi ta eeskujuks Eesti abipolitseinikud.

Juba neljandat aastat tähistas Lõuna prefektuur politsei aastapäeva meeleoluka talisuplusega. Selleks hüppasid politsei supelstaarid täna keskpäeval Emajõe jääsupi sisse ning ujusid 98-meetrise distantsi.