Koostöös loome turvalisust

Uudised

Elmar Vaher: head Eesti politsei sajandat aastapäeva!
Foto: Reelika Riimand / PPA

1918. aasta 12. novembril, täna sada aastat tagasi, võtsid meie kolleegid sakslastelt üle Tallinnas asuvad politseijaoskonnad ja sündis Eesti oma politsei.

Pime. Tibutab. Kohati udutab. Nähtavust justkui polegi. Selline ilmastik on kui põrsas kotis ja iial ei või ette teada, millise loteriivõiduga ilmataat parasjagu tänavatel liikujaid üllatab.

Helkurkõnni juubeliaastal korraldab politsei ühes maanteeameti ja abipolitseinikega kõikjal Eestis ennetusürituse „Helkuriga sõbraks“, kus iga piirkonna elanik saab anda panuse oma kodukandi naabri, tuttava või teiste piirkonna elanike nähtavaks tegemisel.

17. oktoobril said uued abipolitseinikud pidulikult kätte oma tunnistused ja töötõendid. Tänavu liitus kolme jaoskonnaga kokku 16 inimest, seekord võrdselt nii mehi kui naisi.

Abipolitseinikud hiilgasid politsei kutsemeisterlikkuse võistlustel osava professionaalsusega.

Vabariigi parimad abipolitseinikud selgitati välja taktikalises laskmises, auto vigursõidus, situatsiooniülesande lahendamises, teadmiste testis, Schengeni kompensatsioonimeetmete ülesandes ning kombineeritud spordivõistluses.

08.- 09.juunil toimuvad Pärnumaal juba seitsmendad abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused. Kokku astub võistlustulle kümme ekipaaži.

24 aastat tagasi loodud abipolitseinike institutsioon on kasvanud tugevaks abijõuks mitte ainult politseile vaid kogu Eesti riigile. Tuhat abipolitseinikku ja sada tuhat turvalisusse panustatud tundi aastas ei jäta kellelegi ruumi kahtlemiseks, kui tähtis see roll on.

20. aprill on abipolitseinike sünnipäev.

Täna startinud abipolitseinike nädal tipneb laupäeval piduliku aastapäevaaktusega, kus tunnustatakse tähtpolitseinikke ning luulekonkursi parimaid.