Koostöös loome turvalisust

Uudised

Ligi nelisada abipolitseinikku aitavad tagada Lõuna-Eestis turvalisuse

Reedel alustasid Lõuna prefektuuris tööd 13 uut abipolitseinikku. Praegu hoolitsevad Lõuna-Eesti heaolu ja turvalisuse eest lisaks korrakaitsjatele ka 347 vabatahtlikku, Eestis on abipolitseinikke kokku pisut üle tuhande. Vaid 22 protsenti abipolitseinikest on naised, ülejäänud mehed.

Aastast aastasse on abipolitseinike ridadega liitunud aina rohkem inimesi ning üha enam soovivad turvalisusesse panustada noored. Sel nädalal külastavad vabatahtlikud abipolitseinike nädalaga seoses õppeasutusi ning tutvustavad vabatahtlikku tööd.

Veebruari viimasel päeval tunnustati Siseministeeriumis kogukonna turvalisusesse panustanud vabatahtlike rühmi ja nende toetajaid. Aasta abipolitseinike rühma tunnustuse pälvis Põhja prefektuuri Lääne-Harju politseijaoskonna meeskond. Tallinna lennujaama tunnustati vabatahtlike toetamise eest.

Soome politsei juht Seppo Kolehmainen tegi ettepaneku, et võimuesindajate toetamiseks võiks Soomes kaasata ka vabatahtlikke ning oma ettepaneku põhjendamisel tõi ta eeskujuks Eesti abipolitseinikud.

Juba neljandat aastat tähistas Lõuna prefektuur politsei aastapäeva meeleoluka talisuplusega. Selleks hüppasid politsei supelstaarid täna keskpäeval Emajõe jääsupi sisse ning ujusid 98-meetrise distantsi.

Täna tervitas Lõuna prefekt Tarmo Kohv uusi abipolitseinikke, kes prefektuuri kuues maakonnas oma osavuse ja teravusega kolleegidele nüüdsest kindlat tuge pakuvad.

Laupäeval lõppesid Murastes viiendad üleriiklikud abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused, mida korraldas tänavu Põhja prefektuur. Tea, kas mängis rolli koduväljaku eelis, hea õnn või osavus, kuid pjedestaalil hõivasid Põhja abipolitseinikud nii esimese kui ka teise koha. Kolmas koht kuulus kolleegidele Lõuna prefektuurist.

Täna 1994. aastal võttis Riigikogu vastu abipolitseinike seaduse, millega loodi kaasaegsed alused vabatahtlike kaasamiseks politseitöösse.

Sel nädalal külastavad abipolitseinikud koos politseinikega üle riigi õppeasutusi, kus tutvustavad vabatahtlikku tegevust meie igapäevase turvalisuse tagamisel.

19. märtsi varahommikul peatasid Ida-Harju politseijaoskonna abipolitseinikud Lasnamäel sõiduauto Volkswagen Passat, mille juhi sõidustiil äratas kahtlust. Kontrollimisel selgus, et sõidukile olid paigaldatud registreerimismärgid, mis sellele sõidukile ei kuulu ja sõidukit juhtinud Sergeil puudub juhtimisõigus. Sõiduk koos juhiga toimetati edasisteks menetlustoiminguteks jaoskonda, kus lisaks eelnevale selgus, et auto on varastatud märtsi alguses Lasnamäelt. Sergei, kes on varasemalt mitmel korral kriminaalkorras karistatud, peeti kinni.